0 (542) 664 54 61
Dört Yol Modern San. Sit. Yeşiltepe Mah. Adapazarı/Sakarya
Facebook ta Paylaş
Twitter ta Paylaş
HİZMETLERİMİZ

HİZMETLERİMİZ

,

DSG Şanzıman Bakımı

Ada Otomatik Şanzıman | Dsg Şanzıman Bakımı Otomatik şanzıman tork konvektörü, debriyaj, servo, hidrolik sistemi, solenoid, sübap ve vites kademeleri gibi ünitelerden oluşan alüminyum muhafazaya sahip şanzıman türüdür. Otomatik şanzımanın en büyük özelliklerinden biri üretici firmaların en uygun hızlanma ve tork devirlerini hesaba katarak ayarladıkları vites değişim süreleri ile kullanıcı hatasından oluşabilecek problemleri en aza indirgenmesi ve aracın yakıt ekonomisine katkıda bulunması sağlanır. Her ne kadar otomatik vitesler manual viteslere  göre araçların performansını olumsuz yönde etkiliyor diye bilinse de geliştirilen yeni teknolojilere sahip araçların sahip olduğu otomatik vites seçenekleri her geçen gün performans açısından da daha iyiyi sürücüsüne sunmaya başlamıştır . Manuel şanzımanlar motordaki gücü tekerleklere taşırken debriyaja ihtiyaç duyarken otomatik şanzıman bu işi tork dönüşümü yapan yağ içerikli bir sistem aracılığıyla halleder. Yarı otomatik şanzımanlı araçlar  da ise vites değişimi debriyaj olmadan elle yapılabilmektedir, bu araçlarda ise kavrama elektronik veya vakum sistemi ile kontrol edilmektedir. Otomobilinizin her parçası gibi otomatik şanzıman da bakıma ihtiyaç duyar. Aracın ve şanzımanın tipine göre yapılması gereken bakım süreleri aracın el kitabında bulunabilir. Genel olarak uygulanan bakım her 40.000 kilometrede ya da 2 yılda bir şanzıman yağının ve filtresinin değiştirilmesidir. Kendi aracınızın yağ değişim kilometresini garanti ve bakımel kitabından öğrenebilirsiniz.

Devamı
,

Oto Bakımı

Ada Otomatik Şanzıman | Oto Bakımı Aracınızın uzun ömürlü olması için doğru bakım şarttır. Kullanıma bağlı olarak parçalarda aşınma ve eskime, sıvılarda ve yağlarda eskime ve eksilme kaçınılmazdır. Güvenli bir sürüş ve aracınızı uzun yıllar sorunsuz kullanabilmeniz için üreticisinin aracınız için belirttiği aralıklarla kontrol ve bakım işlemlerini yerine getirmeniz gerekmektedir

Devamı
,

Şanzıman Beyin Tamiri

Ada Otomatik Şanzıman | Şanzıman Beyin Tamiri ECU, tüm motor yönetimi ve kontrollerden sorumludur, ve motorun çalışma şartlarını sürekli olarak denetler, parametreleri hesaplar ve sürekli olarak değişkenleri ayarlar. Tüm bu ayarlamalar, motorun yükü, devri, çevre değişkenleri (hava sıcaklığı, hava yoğunluğu, motor sıcaklığı, barometrik basınç vs…) göz önüne alınarak birsaniye içerisinde yüzlerce kez gerçekleşir. Tüm bu ölçümler, basınç, sıcaklık, devir, hız, hava yoğunluğu vs…gibi değişkenlerin, milyarda bir sapma ile, motor içinde bulunan yüzlerce sensör tarafından yapılması ile mümkün olmaktadır…   Beyin Tamiri ; Araba beyin tamiri otomobillerde çok kritik ve önemli bir husustur. Yanlış yapılması halinde arabanızı tamamen bozarak tamir edilmeyecek hale getirebilir. Onun için tecrübeli, işini bilen ellerde bakılması verilecek en önemli kararlardan birisidir. On yıldan fazla tecrübe ile Ada Otomatik Şanzıman, Sakarya'da her türlü otomobil çeşidinin oto beyin tamiri konularında hizmet vermektedir. 

Devamı
,

Vites Tamiri

Ada Otomatik Şanzıman | Vites Tamiri Otomatik Şanzıman(Vites)Tamiri yapılırken, Orjinal Otomatik Şanzıman Yedek Parçaları kullanılır. Gerektiği yerde isteğinize bağlı olarak 2. el çıkma Otomatik Şanzıman Parçaları kullanılır. 2.el Otomatik Şanzıman Parçaları, tıpkı orjinali gibidir. Otomatik Şanzıman (Vites) Tamiri’nin yanında, Otomatik Şanzıman Bakımı, Şanzıman Arızaları, Otomatik Şanzıman beyin tamiri,  Otomatik Şanzıman Yağı değişimi, Otomatik Vites Sorunları, Çözümleri ve daha birçok hizmet verilmektedir. Otomatik Şanzıman ve Yedek Parçaları da bulunmaktadır.

Devamı
,

Revizyon İşlemleri

Ada Otomatik Şanzıman | Revizyon İşlemleri Mono Makine kullanılmış deneme alet ve ekipmanlarını yenileme ve revizyon işlemlerini de gerçekleştirmektedir. Motor revizyonunda motor bütün parçalarına varana kadar dağıtılır. İşlevini tamamen kaybetmiş olan parçaların yerine yenileri satın alınır. Alınan bu parçalar, kalan parçalara uyumlu olmak zorundadır. Gelen parçaların yerine takılmasının dışında, Krank, silindir kapağı, silindir bloğu ve yatak taşlamaları gibi olayların yapılması ve belkide en çok ustalık gerektirecek şey olan honlama işleminin yapılması gerekecektir. Araçlarınızın normal bakımlarından komple revizyon ve yenileme işlemlerine kadar tüm bakım ve onarım işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.

Devamı
,

Otomatik Şanzıman Tamiri

Ada Otomatik Şanzıman | Otomatik Şanzıman Tamiri Yedek parça stokuyla aracınızın otomatik şanzıman ihtiyaç duyduğu her türlü yedek parça ve aksesuarı uzman bir kadro tarafından gelişmiş otomatik şanzıman servisi stok kontrol sistemiyle takip etmektedir ve istenen zamanda tedarik etmektedir. Aracınızın otomatik şanzıman konusunda komple servis hizmeti vermektedir. Otomatik Şanzıman Servisimizde her marka aracınızın için yeni otomatik şanzıman, otomatik şanzıman tamiri, otomatik şanzıman bakımı hizmetleri verilmektedir. En son teknolojik cihaz ve sistemlerin kullanıldığı otomatik şanzıman servisimize müşteri araçları randevulu veya randevusuz kabul edilir.

Devamı
HİZMETLERİMİZ | Sakarya Otomatik Şanzıman | 0533 202 51 54 | Ada Otomatik Şanzıman
Düğün Fotoğrafçısı İzmir Düğün Fotoğrafçısı Düğün Fotoğrafçısı İzmir Düğün Fotoğrafçısı İzmir Düğün Fotoğrafçısı